leczenie i profilaktyka kości

W toku całego życia jesteśmy wystawieni na ryzyko zapadnięcia na choroby różnorakiego rodzaju. Choroby kości również nie są rzadkością. Szkielet to nie tylko umożliwający ruch element organizmu człowieka.
Budujące kości stanowią „magazyn” na składniki mineralne, i pomimo, że stopniowo podlegają odnowie to są atakowane przez chorobę. A ta może mieć genezę odmiennego rodzaju. Do najczęstszych zaliczają się przyczyny: dziedziczne, wynikające z niedoborów witamin i minerałów, powodowane zmianami w układzie hormonalnym oraz metaboliczne, a także wywołane zmianami nowotworowymi. Wraz z upływem lat zwiększa się prócz tego zagrożenie wystąpieniem osteoporozy.
choroby kości
Stan ten może wywoływać większą podatność na złamania kości. Początkowe fazy rozwoju choroby wielokrotnie pozostają niezauważane, a odczuwany charakterystyczny dla osteoporozy ból – niedoceniony. Niestety, bo najbardziej satysfakcjonujące rezultaty pozwala uzyskać szybko rozpoczęte leczenie. Kluczowe jest jednak głównie stosowanie działań profilaktycznych. Wówczas nawet w wieku podeszłym będziemy mieli możliwość cieszyć się sprawnością. Do konkretnych części procedury zapobiegawczej można zaliczyć: często wykonywane ćwiczenia fizyczne oraz odpowiednią, obfitującą w mikroelementy oraz witaminy dietę. Dobrym rozwiązaniem będzie też kontrola wagi, ponieważ nadwaga ma wyniszczający wpływ na układ kostny.

Leave a Reply