Nowa restauracja na mapie Krakowa

Nowa restauracja na mapie Krakowa

Wyjątkowa kuchnia włoska
Pragniesz dobrze zjeść? Spośród wielu możliwości, jakie oferuje kuchnia z Europy na szczególną uwagę zasługuje włoska kuchnia. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to różnorodność aromatów, kolorów i spora dawka składników odżywczych.

Typowe włoskie przyprawy

Naszym rodakom włoska restauracja, łączy się prawie zawsze z makaronem i pizzą i czasem z owocami morza. Tymczasem włoska kuchnia to również takie smakołyki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Klasyczne włoskie jedzenie

Makarony są bazą włoskiej kuchni. Włosi gotują makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wyobrazić sobie produkty których nie można dołączyć do makaronu. o restauracji Owoce morza, dodatki mięsne i rożnorodne przyprawy, powodują, że pasty można jeść codziennie.

Następnym typowym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Prawdziwa włoska pizza to niezbyt grube ciasto oraz mała ilość składników. Najprostsza jej wersja to margharita z serem. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie dania to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To też canelloni, focaccia, piada i szeroki wybór słodyczy – takich jak granita czy panettone. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- ricotty, mozarelli lub grana padano.
Zobacz film

Leave a Reply