mała włoska restauracja przy rynku w Krakowie

mała włoska restauracja przy rynku w Krakowie

Prawdziwie włoska restauracja – typowe menu

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najczęsciej spotykany rodzaj gastronomii. Kochamy włoskie jedzenie bo jest smaczne, treściwe i ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie dania jak pizza imakarony. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci próbują mniej znane dania – risotto, polentę czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za smaczną restauracją włoską warto zwrócić uwagę na elementów: czy miejsce stosuje włoskie składniki, czy w menu są również nie tak popularne włoskie dania, czy lista win, zawiera typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to duża wielość smaków oraz dania z różnych miejsc Włoch. Dobra włoska restauracja wprowadzi prawdziwie włoski klimat.

Włoska kuchnia nie jest trudna, ale to nie znaczy, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Wykwintne wino włoskie

Żadna knajpka włoska, która ubiega się do tytułu bycia ekskluzywnym punktem na kulinarnej mapie miasta, nie może ignorować wina. Kolacja na włoską modę bez wyjątku musi obejmować też aperitiff. Kieliszek alkoholu to przy włoskim obiedzie czy kolacji cos zupełnie naturalnego. Nowa restauracja na mapie Krakowa Klasyczne wina z Włoch to przede wszystkim trebbiano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie franciacorta oraz monti z Sardynii. Włoska restauracja – jeśli naprawdę chce być postrzegana jako typowa włoska trattoria, powinna posiadać szeroką kartę win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć indywidualność włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości warto odwiedzić restaurację, która potrafi podać nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film

Leave a Reply